15 października, 2021

Warsztaty – Do trzech razy SZTUKA – Czyli jak podejść do malarstwa współczesnego. Niedziela, 17.10.2021, godzina 18.00

Podejdźmy do obrazu.
Co się na nim dzieje? Co sprawia, że to widzimy? Co jeszcze widać na tym obrazie?
W takim podejściu nie ma złych odpowiedzi. Każdy ma rację, bo każdy coś widzi, myśli i czuje.
Coś swojego, osobistego, subiektywnego.
Odbiór sztuki współczesnej stanie się łatwiejszy razem z moderatorem ułatwiającym patrzenie i rozmowę o tym co zauważymy. Wykorzystamy inspirację – sprawdzoną metodę zagłębiania się w sztukę – strategię myślenia wizualnego (ang. Visual Thinking Strategy). Wpadnij na godzinę, podejdź z nami do obrazu i porozmawiajmy o nim. Podczas spotkania zrobimy trzy takie podejścia.
dr Sebastian Wacięga – nie zna się na sztuce i nie wie “co artysta miał na myśli?”
Jako kilkulatek oglądał na ścianach mieszkania obrazy Matejki przemalowane przez dziadka, jako nastolatek zbierał albumy z malarstwem starych mistrzów. W 2020 roku stał się posiadaczem kolekcji sztuki współczesnej złożonej z dwóch olejów i jednej ikony.
Pracuje w Małopolskim Instytucie Kultury, gdzie prowadzi szkolenia z zakresu interpretacji dziedzictwa oraz wspiera zespołowe planowanie strategiczne w instytucjach. Eksperymentował z ćwiczeniami wizualnego myślenia strategicznego (VTS) podczas szkoleń i kursów. Przy okazji oswoił się bardziej ze sztuką współczesną.Zarówno Zofia Weiss Gallery jak i Galeria Kolekcjoner zajmują się promocją twórczości artystów polskich młodego i średniego pokolenia, wywodzących się głównie ze środowiska krakowskiego i związanych z krakowską Akademią Sztuk Pięknych, organizują wystawy indywidualne i zbiorowe.
Zofia Weiss – łączy doświadczenia zarządzania sztuką muzealną i sztuką współczesną
Ewa Kawałko – jest promotorką początkujących artystów i kuratorką wystaw
Andrzej Haraburda – prowadzi wykłady o rynkach sztuki w systemie finansowy

Zapraszamy do Zofia Weiss Gallery, ul. Sławkowska 12 I piętro o godz. 18.00